Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ile miesięcznie płacicie raty kredytu za mieszkanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 sotak

sotak
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 07 wrzesień 2015 - 05:33

Cześc. Obecnie zastanawiam się nad kredytem na mieszkanie. Jestem sam ale przecież nie będę całe życie wynajmował mieszkania. Zarabiam ok 2500-3000 zł na rękę. Wszystko zależy od danego miesiąca czy jakaś fuszka nie wpadnie. Wynajmuje mieszkanie , ktore jest obecnie na sprzedaż. Włascicielka chce za nie 130 000 . Myślicie,że warto jest brać kredyt? Czy nie będzie to za wysoka dla mnie rata? 

#2 ramzi

ramzi
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 07 wrzesień 2015 - 07:49

Wydaje mi się, że będzie to możliwe, ale trzeba by było dokładnie to jeszze przekalkulować. Są różne fora internetowe czy kalkulatory kredytowe przy pomocy których możesz to zrobić. Zatrudniony jesteś na etacie? Jeżeli tak, byłoby łatwiej. Człowiek jest wtedy chroniony kodeksem pracy. A nie tak jak to jest w przypadku umów cywilno prawnych kodeksem cywilnym.

elo elo

#3 sotak

sotak
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 07 wrzesień 2015 - 10:39

Tak . Zatrudniony jestem na umowe na czas nieokreślony na 2500 zł na rękę. To co sobie zarobię powyżej tej kwoty jest na czarno na rączkę tak więc tego bank raczej nie będzie brał pod uwagę. Wiem,że takie kalkulatory istnieją ale czy podają rzeczywiste dane? Zastanawiam się czy po prostu nie poszukać jakiegoś doradcy ale również trochę boję się czy poda mi jakieś rzetelne informacje. 

#4 ramzi

ramzi
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 07 wrzesień 2015 - 12:45

Według mnie spokojnie powinieneś otrzymać taki kredyt. Mam kolegę który przy mniejszych dochodach kupił mieszkanie o podobnej wartości. Na wszelki wypadek sprawdź jeszcze oferty na http://www.comperia....te-kredytu.html

Możesz tam ewentualnie napisać maila, z opisem swojej sytuacji - na pewno pomogą.

Masz świadomość, że musisz mieć 10% wkładu własnego?

elo elo

#5 sotak

sotak
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 07 wrzesień 2015 - 14:14

No właśnie z tym może być problem ;/ Jakiś czas temu kupiłem samochód i w taki sposób pozbyłem się praktycznie wszystkich oszczedności. Nie jestem całkiem goły i wesoły bo mam te 5000 zł ale nie jest to na pewno 10% wartości nieruchomości. Czy nie da się tego jakoś rozwiazać w inny sposób?Na przykład negocjować z bankiem albo wziąć kredyt gotówkowy?

Zostawiłem przed chwilą numer. Może i masz rację, poczekam aż się do mnie odezwą. 

#6 ramzi

ramzi
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 08 wrzesień 2015 - 07:08

Dosyć szybko powinni się odezwać. Pamiętaj, ze ten 10% wkład własny nie może pochodzić z innego kredytu w innym banku. Oni to sprawdzą. Muszą to być Twoje oszczędności i tyle. To taki wentyl bezpieczeństwa dla banku, że pokrywają 90% wartości mieszkania. A gdyby jego cena nagle spadła, to nie będą tak stratni jak w przypadku sfinansowania 100% wartości nieruchomości.

elo elo

#7 Namar

Namar
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 wrzesień 2015 - 10:14

Myślę że warto, tym bardziej za zarobki masz całkiem niezłe. Daj znać jak poszły negocjacje w bankami, też się zastanawiam nad mieszkaniem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych