Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jedzenie przed siłownią i po

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcinoblad

marcinoblad
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 15 luty 2014 - 08:51

Mam pytanie, a mianowicie: ile czasu przed treningiem i ile czasu po treningu w siłowni mogę coś zjeść?

#2 Gość_Marcin_*

Gość_Marcin_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2014 - 16:46

30 min przed treningiem dużo białka i węglowodanów odrazu po siłowwni zjedz sobie banana i na spokojnie ugotuj coś wysokobiałkowego ew jakaś odzywka tutaj masz tanie odżywki białkowe www.bodyvital.pl

#3 Gość_Nexus_*

Gość_Nexus_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2014 - 18:35

A to zależy a już tłumaczę dlaczego co i jak.Mianowicie jeżeli chodzi o posiłek przed treningowy to zależy co będziesz jadł i tak:

1.Gainer lub białko - 45 min. lub 1 godzinę przed planowanym treningiem.

2.Posiłek np: typowy obiad - ryż,kurczak,surówka - 1,5 lub 2 godziny przed planowanym treningiem.

3.Należy także pamiętać,że tłuszcze posiłki wysoko tłuszczowe przedłużają okres trawienia danego posiłku do trzech lub naw czterech godzin wszystko zależy od tego ile jest tych tłuszczy w danym posiłku wiadomo im więcej tłuszczu tym dłużej trawimy.

Wyjątkiem od tej reguły jest olej kokosowy a raczej kwasy tłuszczowe w nim zawarte zwane MCT one bardzo szybko wchłaniają się 

w śluzówce jelita i służą komórkom organizmu jako paliwo tak jak węglowodany z tym,że są bardziej kaloryczne a co za tym idzie jest to paliwo lepsze.

Posiłek po treningowy od razu po treningu 5-gram L-Glutaminy,5-gram BCAA,10-gram aminokwasów całodziennych (Hydrolizat).

20 do 30 minut. Po w/w aminokwasach wypijamy Gainera i po godzinie lub półtorej godziny zasiadamy i jemy typowy posiłek czyli np:Normalny porządny obiad i dzięki takiemu harmonogramowi po treningowemu całkowicie dobrze i optymalnie wykorzystamy Tzw. "Okno Anaboliczne" czyli tak bardzo pożądany dla nas przyrost masy mięśniowej.

#4 DeanW

DeanW
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 05:11

Przed treningiem polecam wypić gainera ( tu szczerze polecę Scitec Jumbo, ale z mlekiem!) bo dostarczysz organizmowi cennego białka do budowy mięśni i węglowodanów, które dadzą Ci energię. Ja używam gainera w.w bo ma duże porcje, dodatki (kreatyna etc) i z mlekiem jest bardzo sycący. Ty oczywiście możesz wybrać tańszy, ale pamiętaj any to był na prawdę dobry gainer a nie taki z samymi węglami.

Po treningu tak jak koledzy piszą, banan, albo jsakiś owoc aby uzupełnić glikogen w mięśniach. A do 30-1h po zjedz kurczaka i ryż. Dzięki temu dostarczysz elementów do odbudowy mięśni.

#5 Martin10

Martin10
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 08:31

Jeśli nei masz pewności co i jak to zawsze możesz poszperać w necie co, kiedy i jak. Ja kiedy zaczynałem korzystałem z muscleboss. pl i dobrze się czułem po treningach. Więc też możesz w ten sposób wystartować lol ;)
Powo !

#6 dk88

dk88
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 08 grudzień 2015 - 10:33

Zalezy od ogranizmu ja jem 1 h przed silka , jak bym zjadl mniej niz 1 h to nie dal rady bym cwiczyc , chyba wiadomy powod , a jesli chodzi po to 30 minut po silce dam rady cos juz normalnie trzymac w rekach i wtedy jem . pozdro

#7 Wilkakora

Wilkakora
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 30 maj 2017 - 10:44

Ja zawsze jem 1,5h przed treningiem i bezpośrednio po pije koktajl proteinowy i za pół godziny już mogę jeść następny posiłek. :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych